Psycholog Warszawa Wiele rodzajów emocjonalnego bólu może prowadzić do myśli o samobójstwie.
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Wiele rodzajów emocjonalnego bólu może prowadzić do myśli o samobójstwie.

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin

Wiele rodzajów emocjonalnego bólu może prowadzić do myśli o samobójstwie. Przyczyny tego bólu są unikalne dla każdego z nas, a nasza zdolność do radzenia sobie z bólem różni się od osoby do osoby. Nie słuchaj nikogo, kto mówi ci: "To nie wystarczy być samobójczy o". Wszyscy jesteśmy różni. Co może być znośna dla jednej osoby nie może być znośna dla Ciebie. Istnieją jednak pewne wspólne czynniki, które mogą doprowadzić nas do przeżyć samobójcze myśli i uczucia.
Uczucie samobójcze są często związane z problemami, które mogą być leczone
Zależność strat, depresja, zaburzenia lękowe, stany chorobowe, narkotyków i alkoholu, finansowe, prawne lub szkoła problemy, smutek lub strata, i inne trudności życiowe wszystko może tworzyć głębokie emocjonalne. Są one również zakłócać naszą zdolność do rozwiązywania problemów. Nawet jeśli nie widzimy teraz, istnieje prawie zawsze inne rozwiązania dla tych problemów.
Choroby psychiczne takie jak depresja, lęk, i choroby afektywnej dwubiegunowej są uleczalne ze zmianami w stylu życia, terapii i leków. Większość ludzi, którzy szukają pomocy dla swoich problemów i konstruktywnych zmian w swoim życiu poprawić swoją sytuację i odzyskać. Nawet jeśli byli leczeni na zaburzenia przed, lub jeśli już podjęła starania, aby rozwiązać swoje problemy, należy wiedzieć, że często trzeba wypróbować kilka różnych rozwiązań przed właściwym rozwiązaniem lub kombinację rozwiązań można znaleźć. Niemal wszystkie problemy można leczyć lub rozwiązane.
Dlaczego samobójstwo może wydawać się jedynym możliwym rozwiązaniem
Jeśli nie jesteś w stanie myśleć o rozwiązaniach innych niż samobójstwo, nie jest to, że inne rozwiązania nie istnieją, ale raczej, że jesteś obecnie w stanie je zobaczyć. Intensywny ból emocjonalny, że jesteś doświadcza teraz mogą zakłócać swoje myślenie, więc coraz trudniej zobaczyć możliwe rozwiązania problemów, albo połączyć z tymi, którzy mogą zaoferować wsparcie. Terapeuci, doradcy, lub przyjaciół lub bliskich, może pomóc Ci znaleźć rozwiązania, które w przeciwnym razie mogą nie być oczywiste dla Ciebie. Dać im szansę, aby pomóc.
Samobójczy kryzys jest prawie zawsze tymczasowy
Chociaż mogłoby się wydawać, jakby ból i nieszczęście nigdy się nie skończy, ważne jest, aby uświadomić sobie, że kryzysy są zwykle przemijające. Rozwiązania są często spotykane, uczucia zmiany, nieoczekiwane pozytywne zdarzenia. Pamiętaj: samobójstwo jest trwałe rozwiązanie tymczasowe problemu. Daj sobie czas potrzebny na coś się zmieniało i bólu ustępują.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach