Psycholog Warszawa Jak rozmawiać z kimś o swoich myśli samobójczych
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Jak rozmawiać z kimś o swoich myśli samobójczych

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Wychodząc o pomoc
Nawet jeśli nie ochotę już teraz, jest wielu ludzi, którzy chcą Ci pomóc w tym trudnym czasie. Nie będą próbować spierać się z tobą o tym, jak czujesz się nieszczęśliwy albo powiedzieć po prostu "poradzic". Nie będą cię sądzić. Będą one po prostu cię słuchać i być tam dla Ciebie.
Wyciągnij rękę do kogoś. Zrób to teraz. Jeśli obiecał sobie 24 godziny, albo tydzień w kroku 1, wykorzystać ten czas, aby powiedzieć komuś, co dzieje się z tobą. Możesz zadzwonić do zaufanego przyjaciela, członek rodziny, minister, rabin, lekarz, lub terapeuta. Nie ma znaczenia, kto to jest, tak długo jak to ktoś ufasz i która prawdopodobnie słuchać ze współczuciem i akceptacji.
Jeśli nie wiesz do kogo zwrócić się do:


Jak rozmawiać z kimś o swoich myśli samobójczych
Nawet jeśli zdecydujesz komu możesz zaufać rozmawiać, przyznając swoje myśli samobójcze na inną osobę może być trudne.
• Powiedz osobie dokładnie to, co mówisz sam. Jeśli masz plan samobójstwa, wyjaśnić im.
• Zwroty takie jak "Nie mogę już tego znieść" lub "skończę" są niejasne i nie pokazują, jak poważne sprawy mają się naprawdę. Powiedz osobie można zaufać, że myślisz o samobójstwie.
• Jeśli jest to zbyt trudne, aby mówić, spróbować napisać go i przekazanie notatkę do osoby, której można zaufać. Lub wysłać e-mail lub tekst i siedzieć z nimi podczas ich czytania.
Co, jeśli nie czują się rozumieć?
Jeśli nie czujesz się osoby zostały wybrane do rozmowy zrozumiał, powiedz komuś, lub zadzwoń do infolinii kryzysowej samobójstwo. Jest mnóstwo ludzi, którzy obecnie nie zrozumie. Nie pozwól, jedno złe doświadczenie powstrzymać cię od znalezienia kogoś, kto może pomóc.
Sposoby radzenia sobie z samobójczymi myślami i uczuciami
Pamiętaj, że chociaż może się wydawać, że te myśli samobójcze i uczucia nigdy się nie skończy, to nigdy nie jest stanem trwałym. Poczujesz się lepiej ponownie. W międzyczasie, istnieje kilka sposobów, które pomogą uporać się z Twoich myśli i uczuć.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach