Psycholog Warszawa Znaki ostrzegawcze o samobójstwie
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Znaki ostrzegawcze o samobójstwie

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Znaki ostrzegawcze o samobójstwie on Pią Kwi 13, 2012 11:29 pm

Admin


Admin
Znaki ostrzegawcze o samobójstwie
Większość samobójcze osoby dają znaki ostrzegawcze ani sygnałów o swoich zamiarach. Najlepszym sposobem na uniknięcie samobójstw jest rozpoznanie tych objawów i wiedzieć, jak reagować jeśli zauważysz je. Jeśli uważasz, że przyjaciel lub członek rodziny jest samobójcza, możesz odgrywać rolę w zapobieganiu samobójstwom, wskazując na alternatywy, pokazując, że cię to obchodzi, i coraz lekarza lub związanego psychologa.
Duże znaki ostrzegawcze dotyczące samobójstwa to mówi o zabiciu lub krzywdzenia siebie, mówiąc lub pisząc wiele o śmierci lub umiera, i szukając rzeczy, które mogłyby być użyte w próbie samobójczej, jak bronią i narkotykami. Sygnały te są jeszcze bardziej niebezpieczne, jeśli dana osoba ma zaburzenia nastroju takie jak depresja czy choroby afektywnej dwubiegunowej, cierpi z powodu uzależnienia od alkoholu, już wcześniej próbował popełnić samobójstwo, albo ma w rodzinie samobójstwa.
Podejmować żadnych samobójczych Dyskusja lub zachowanie poważnie. To nie tylko znak ostrzegawczy, że osoba myśli o samobójstwie jest - to wołanie o pomoc.
Bardziej subtelne, ale równie niebezpieczny znak ostrzegawczy o samobójstwie jest beznadzieja. Badania wykazały, że beznadzieja jest silnym predyktorem samobójstwa. Ludzie, którzy czują się beznadziejna może mówić o "nie do zniesienia" uczuć, zapowiadają ponurą przyszłość, i stwierdzają, że nie mają nic do oczekujemy.
Inne znaki ostrzegawcze, które wskazują na samobójczą ramy umysłu zawierają dramatyczne wahania nastroju lub nagłe zmiany osobowości, takie jak przejście z wychodzących do wycofania się lub dobrze wychowany na buntowniczy. Samobójczy osoba może też stracić zainteresowanie dnia na dzień działalności, zaniedbują jego obecność, a wykazują duże zmiany w jedzenie i spanie nawyków.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach