Psycholog Warszawa wiele nazw na depresję
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

wiele nazw na depresję

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 wiele nazw na depresję on Pią Kwi 13, 2012 11:27 pm

Admin


Admin
Wiktoria miała wiele nazw na depresję, i Charles Darwin używane je wszystkie. Nie było jego "leży" wniesione przez "emocjami", "Ulewy" prowadzące do "niewygodnej kołatanie serca serca" i "mundurze lotniczym", które wywołały jego "objawy głowy." W jednym z listów szczególnie żałosny, napisany do specjalisty w "psychologiczny medycyna," wyznał "Extreme kurczowego codziennego i nocne wzdęcia" i "histeryczne płacze", gdy Emma, ​​jego oddaną żoną, pozostawił go w spokoju.
Choć nie było nieskończone spekulacje na temat tajemniczej dolegliwości Darwina - jego objawy zostały przypisane do wszystkiego, od nietolerancji laktozy do Chagasa choroby - sam Darwin był najbardziej niepokoi jego powtarzających się problemów psychicznych. Jego depresja pozostawił go "nie mógł nic zrobić jeden dzień z trzech", dławiąc się swym "umartwienia gorzkie." On rozpaczał słabości umysłu, który prowadził w jego rodzinie. "" Wyścig jest silny '"Darwin napisał. "Będę prawdopodobnie zrobić trochę więcej, ale być zadowoleni podziwiać postępy dokonane w innych Nauki".
Darwin, oczywiście, było złe, jego powtarzające się napady nie przeszkodziło mu powodzenia w nauce. Zamiast tego, ból może rzeczywiście przyspieszyły tempo jego badań, pozwalając mu wycofać się ze świata i skoncentrować się wyłącznie na swojej pracy. Jego listy pełne są odniesień do zbawienia studiów, co pozwoliło mu chwilowo uciec swoje ponure nastroje. "Praca jest jedyną rzeczą, która sprawia, że ​​życie znośny do mnie:" Darwin napisał, a później zauważył, że jego "jedyny przyjemność w życiu."
Dla Darwina, depresja była siła wyjaśnienia, skupiając umysł na jego problemów najbardziej istotnych. W swojej autobiografii, że spekulowali na celu takiej nędzy, jego teoria ewolucji była w cieniu własnej historii życia. "Ból i cierpienia wszelkiego rodzaju", pisał: "Jeśli długo kontynuowany, powoduje depresję i zmniejsza siłę działania, a mimo to jest dobrze przystosowany do stwór strzec się przed wszelkim złem wielkich lub nagły". I tak smutek zostało wyjaśnione daleko, bo przyjemność nie wystarczyło. Zdarza się, że Darwin napisał, jest smutek, który informuje, jak "prowadzi zwierzę do realizacji tego kierunku działania, które jest najbardziej korzystne." Ciemność była rodzajem światła.
Tajemnica depresji nie jest to, że istnieje - Umysł, jak ciele, jest podatna na uszkodzenia. Zamiast paradoks depresji od dawna jego występowanie. Podczas gdy większość chorób psychicznych są niezwykle rzadkie - schizofrenia, na przykład widać w mniej niż 1 procent ludności - depresja jest wszędzie, jako nieunikniony jak przeziębienie. Każdego roku około 7 procent z nas zostanie dotknięty do pewnego stopnia przez okropnym stanie psychicznym, że William Styron opisane jako "mżawka szarej horroru. . . burza z mroku. "Obsessed z naszym bólem, będziemy wycofywać ze wszystkiego. Będziemy przestać jeść, dopóki nie zaczniesz jeść za dużo. Sex straci swój urok, sen staje się frustrujące pościg. Zawsze będziemy zmęczeni, choć będziemy robić coraz mniej. Będziemy myśleć dużo o śmierci.
Utrzymywanie się tej nieszczęścia - i fakt, że wydawała się być dziedziczne - stanowiło poważne wyzwanie dla nowej teorii ewolucji Darwina. Jeśli depresja była chorobą, to ewolucja dokonała tragiczny błąd, pozwalając na chorobę, która utrudnia rozmnażanie - prowadzi ludzi do stop seks i uważają samobójstwo - szerzyć w całej populacji. Z jakiegoś nieznanego powodu, nowoczesny umysł ludzki jest pochylony w kierunku smutku i, jak mamy teraz do myślenia, potrzebuje leków do ratowania się.
Alternatywa, oczywiście, jest to, że depresja ma tajny cel i nasze działania medyczne robią złą sytuację jeszcze gorzej. Podobnie jak w gorączce, która pomaga system odpornościowy zwalczyć infekcji - podwyższona temperatura ciała wysyła białych krwinek w nadbieg - depresja może być nieprzyjemny jeszcze adaptacyjna odpowiedź na cierpienia. Może Darwin miał rację. Cierpimy - jesteśmy strasznie cierpieć - ale nie cierpią na próżno.
ANDY Thomson jest psychiatra z University of Virginia. Ma niechlujnym siwą brodę i strome kości policzkowe. Kiedy mówi Thomson, ma tendencję, aby zamknąć oczy, jakby musi się skoncentrować na tym, co on mówi. Ale przede wszystkim to, co robi się słuchać: Przez ostatnie 32 lat, Thomson został z tendencją do jego prywatnej praktyki w Charlottesville. "I stają się realne trudnych przypadkach", powiedział mi niedawno Thomson. "Wielu ludzi widzę już próbowałem wielu zabiegów. Przybywają bez większych nadziei. "Na jednym z dni, które spędziłem z Thomson wcześniej tej zimy, sprawdził jego telefon wciąż na e-mail aktualizacje. Pacjent z jego na "zegarek opiekuńczego, który został zobowiązany do sprawdzenia się z nim regularnie nie uczynił, a Thomson był zmartwiony. "Nigdy nie dostał używany do leczenia pacjentów w psychicznego bólu," powiedział. "Może dlatego, że każda historia jest wyjątkowa. Widzisz jeden przypadek niedokrwistości z niedoboru żelaza, widziałeś je wszystkie. Ale ludzie, którzy chodzą do mojego gabinetu są krzywdzi innego powodu. "

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach