Psycholog Warszawa między kreatywnej produkcji i zaburzeń depresyjnych
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

między kreatywnej produkcji i zaburzeń depresyjnych

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Wzmocnienie tych umysłowych może również wyjaśnić uderzający związek między kreatywnej produkcji i zaburzeń depresyjnych. W ankiecie prowadzonej przez neurologa Nancy Andreasen, 30 pisarzy z warsztatu Iowa Pisarzy przeprowadzono wywiady na temat ich psychicznego historii. Osiemdziesiąt procent z pisarzy spełnia formalne kryteria diagnostyczne dla jakiejś formy depresji. Podobny motyw pojawił się od biograficznych badań brytyjskich pisarzy i artystów przez Kay Redfield Jamison, profesor psychiatrii na Johns Hopkins University, który stwierdził, że sukcesy jednostki były osiem razy częściej niż ludzie w ogólnej populacji cierpi z powodu poważnej choroby depresyjnej.
Dlaczego choroba psychiczna tak ściśle związana z kreatywnością? Andreasen argumentuje, że depresja jest powiązane z "styl poznawczy" sprawia, że ​​ludzie częściej do produkcji udanych dzieł sztuki. W procesie twórczym, Andreasen mówi: "jedna z cech najważniejszych jest wytrwałość." Na podstawie próbki Iowa, Andreasen stwierdził, że "sukcesy są pisarzy jak prizefighters którzy prowadzą na trafiony, ale nie będzie spadać. Będą trzymać się go, dopóki jest to prawo "Choć Andreasen przyznaje ciężar choroby psychicznej - ona cytuje Robert Lowell na depresję nie jest". Darem Muse "i opisuje swoje uzależnienie od litu do ucieczki od bólu - ona twierdzi, że wiele formy korzyść kreatywności od nieustannego ostrości sprawia, że ​​to możliwe. "Niestety, ten typ myślenia jest często nierozerwalnie związane z cierpieniem," mówi. "Jeśli jesteś w czołówce, to będziesz krwawić".
A jeszcze cnota wstrętu do siebie, który jest jednym z objawów depresji. Kiedy ludzie tkwią w ruminative spirali, ich osiągnięcia stają się niewidoczne; umysł jest tylko zainteresowany tym, co poszło nie tak. Podczas gdy ten warunek jest zazwyczaj związane z wycofaniem i ciszy - ludzie stają się niechętni do komunikowania - istnieją pewne dowody sugerujące, że stany nieszczęścia może rzeczywiście poprawić nasze ekspresyjne możliwości. Forgas powiedział, że stwierdził, że smutek koreluje z jaśniejszych i bardziej przekonujące zdań, i że negatywne nastroje "promować bardziej konkretny, akomodacyjna i ostatecznie większy sukces styl komunikacji." Ponieważ jesteśmy bardziej krytyczni wobec tego, co piszemy, produkujemy więcej wyrafinowana proza, zdania polerowane naszego niepokoju. Jak zauważył Roland Barthes, "twórczy pisarza jest jeden, dla których pisanie jest problemem".

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach