Psycholog Warszawa Rola ośrodkowego układu nerwowego 5-HT działalności w patofizjologii zaburzeń depresyjnych
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Rola ośrodkowego układu nerwowego 5-HT działalności w patofizjologii zaburzeń depresyjnych

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Rola ośrodkowego układu nerwowego 5-HT działalności w patofizjologii zaburzeń depresyjnych sugeruje skuteczność inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) w leczeniu zaburzeń depresyjnych. Ponadto badania wykazały, że ostry, przemijający nawrót objawów depresyjnych mogą być produkowane w tych dziedzinach badań naukowych w okresie remisji przy tryptofan wyczerpaniu, co powoduje czasowe zmniejszenie OUN 5-HT poziomów. Serotoninergiczne neurony zamieszanych w zaburzeniach afektywnych znajdują się w grzbietowej jądrze szwu, systemu limbicznego, a po lewej kory przedczołowej.
Sezonowe zaburzenie afektywne jest formą zaburzeń depresyjnych, która pojawia się w okresie zimowym i ustępuje wiosną i latem. Badania sugerują, że sezonowe zaburzenia afektywne jest również za pośrednictwem zmian w OUN poziomu 5-HT i wydaje się być wywołane przez zmiany w dobowym rytmie i ekspozycji na światło słoneczne.
Zmiany naczyniowe mogą przyczyniać się do depresji przez rozbicie sieci neuronowych uczestniczących w regulacji emocji, w szczególności dróg frontostriatal które łączą grzbietowo-bocznej korze przedczołowej, orbitofrontal korę, przedniej obręczy i grzbietową obręczy. [2] Pozostałe komponenty limbicznego układu, w szczególności hipokampie i ciało migdałowate, były zamieszane w depresji.
Badania funkcjonalne neuroobrazowania potwierdzają hipotezę, że stan depresji jest związane ze zmniejszeniem aktywności metabolicznej w kory nowej konstrukcji i zwiększenie aktywności metabolicznej w strukturach układu limbicznego. [3] W ostatnich latach, nieprawidłowości w obszarze mózgu, który pomaga kontrolować reakcje emocjonalne było znaleziono i przyczynia się do nowego rozumienia dlaczego osoby rozwijać depresji i innych zaburzenia afektywne.
Za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej tomografii (PET) obrazy, naukowcy odkryli obszar kory przedczołowej z nieprawidłowo zmniejszonej aktywności u pacjentów z depresji jednobiegunowej i depresji dwubiegunowej. Region ten jest związany z reakcji emocjonalnej i ma rozległe powiązania z innymi obszarami mózgu. Te obszary są odpowiedzialne za regulację DA, noradrenaliny i 5-HT, które mają ważną rolę w regulacji nastroju.
Integracyjny model z późną postacią choroby zakłada depresji, że związane z wiekiem zmiany w mózgu i choroby pokrewne zmian (np. choroba naczyń mózgowych), w połączeniu z fizjologicznych luk (np. genetyczne czynniki ryzyka, osobista historia depresji) i przeciwności psychospołecznej, prowadzić do zakłóceń funkcjonalnej obwody regulacji emocji (tzn. hypometabolism korowych struktur i struktur układu limbicznego hipermetabolizmem z), w wyniku objawów klinicznych depresji. [2]

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach