Psycholog Warszawa Różnica między depresją nastolatków i dorosłych
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Różnica między depresją nastolatków i dorosłych

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Różnica między depresją nastolatków i dorosłych
Depresja u nastolatków może wyglądać zupełnie inaczej od depresji u osób dorosłych. Następujące objawy depresji występują częściej u nastolatków niż ich odpowiedniki dorosłych:
• drażliwego lub zły nastrój - Jak wspomniano powyżej, drażliwość, a nie smutek, często dominujący nastrój w depresji nastolatków. Depresji nastolatek może być w złym humorze, wrogości, łatwo sfrustrowany, czy skłonność do wybuchów gniewu.
• Niewytłumaczalne bóle - Depressed nastolatki często narzekają na dolegliwości takich jak bóle głowy lub brzucha. Jeśli dokładne badanie fizykalne nie wykazują przyczyny medycznej, te bóle mogą wskazywać na depresję.
• Wyjątkowa wrażliwość na krytykę - nastolatki z depresją są nękane przez uczucia bezwartościowości, co czyni je niezwykle wrażliwymi na krytykę, odrzucenia i porażki. Jest to szczególny problem dla "Nadmierne osiągających".
• wycofanie się z niektórych, ale nie wszyscy ludzie - Podczas gdy dorośli mają tendencję do izolowania się, gdy wciśnięty nastolatki zazwyczaj utrzymać przynajmniej niektóre przyjaźnie. Jednak nastolatków z depresją może towarzysko mniej niż wcześniej, odciągnąć od swoich rodziców, albo zacząć wychodzić z innym tłumie.
Wpływ depresji nastolatków
Negatywne skutki nastoletnich depresji wykracza daleko poza melancholijnym nastroju. Wielu zbuntowanych i niezdrowe zachowania i postawy u nastolatków są rzeczywiście oznak depresji. Oto kilka sposobów, w którym nastolatki "odgrywają" lub "działać", próbując poradzić sobie z ich emocjonalnego bólu:
• Problemy w szkole. Depresja może powodować niskie zużycie energii i trudności koncentracji. W szkole, może to prowadzić do złej obecności, spadku klas lub frustracji z szkołą w studenta dawniej dobry.
• Ucieczka. Wiele z depresją nastolatków uciekła z domu lub porozmawiać o ucieczkę. Takie próby są zwykle wołaniem o pomoc.
Drug • i nadużywanie alkoholu. Nastolatki mogą używać alkoholu lub narkotyków w celu "samoleczenia" ich depresji. Niestety, nadużywanie substancji tylko sprawia, że ​​rzeczy gorsze.
• Niska samoocena. Depresja może wywołać i zintensyfikować uczucia brzydotą, wstyd, porażka, i niegodności.
• Uzależnienie od Internetu. Nastolatki mogą przejść online, aby uciec od swoich problemów. Jednak nadmierne korzystanie z Internetu tylko zwiększa ich izolację i czyni je bardziej przygnębiony.
• Reckless zachowanie. Depresyjne nastolatki mogą brać udział w niebezpiecznych lub ryzykownych zachowań, takich jak lekkomyślne jazdy, out-of-kontroli picia i seksu niebezpieczne.
• Przemoc. Niektóre nastolatki z depresją (zwykle chłopcy, którzy są ofiarami przemocy) stają się agresywne. Podobnie jak w przypadku masakry w Columbine w szkole, samo-nienawiść i pragnienie śmierci może przerodzić się w przemoc i wściekłości morderczego.
Nastolatek depresja wiąże się również z wieloma innymi problemami psychicznymi, w tym zaburzeń jedzenia i samookaleczeń.
Znaki ostrzegawcze samobójstw u nastolatków
Nastolatki i samobójstwa
Jeśli podejrzewasz, że nastolatek, wiesz, jest samobójczy, podjęcia natychmiastowych działań! Dla 24-godzinnym zapobiegania samobójstwom i wsparcia, zadzwoń do krajowej Lifeline zapobieganie samobójstwom w 1-800-273-Talk.
Aby dowiedzieć się więcej na temat czynników ryzyka samobójstwa, znaki ostrzegawcze, oraz co zrobić w sytuacji kryzysowej, czytać zapobieganie samobójstwom: Zrozumieć i Pomóc samobójczą Person.
Nastolatki, którzy są poważnie depresję często myśleć, mówić, lub zrobić "uwaga-kroki" próby samobójstwa. Niepokojące i rosnąca liczba nastolatków próbować i odnieść sukces w samobójstwie, więc myśli samobójcze lub zachowania należy zawsze traktować bardzo poważnie.
Dla przeważającej większości samobójczych nastolatków, depresja lub inne zaburzenia psychiczne odgrywa podstawową rolę. W depresji nastolatków, którzy także nadużywają alkoholu lub narkotyków, ryzyko samobójstwa jest jeszcze większa.
Ze względu na bardzo realne niebezpieczeństwo samobójstwa nastolatków, którzy na depresję należy obserwować uważnie wszelkich objawów myśli samobójczych lub zachowań.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach