Psycholog Warszawa Zrozumienie i zapobieganie samobójstwom
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Zrozumienie i zapobieganie samobójstwom

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Zrozumienie i zapobieganie samobójstwom on Pią Kwi 13, 2012 11:29 pm

Admin


Admin

Zrozumienie i zapobieganie samobójstwom
Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że około 1 milion osób umiera każdego roku od samobójstwa. Co powoduje tak wiele osób do podejmowania własnego życia? Dla tych nie w uścisku samobójczych depresji i rozpaczy, to trudno zrozumieć, co kieruje tak wiele osób do podjęcia własnego życia. Ale samobójcze osoba cierpi tak bardzo, że może on nie widzi innego wyjścia.
Samobójstwo jest desperacką próbą uciec cierpienia, która stała się nie do zniesienia. Oślepiony przez uczucia wstrętu do siebie, beznadziejności i izolacji, samobójczy osoba nie może znaleźć żadnego sposobu na znalezienie ulgę tylko przez śmierć. Ale pomimo ich dążenie do bólu, aby zatrzymać większość samobójcze ludzie są głęboko sprzeczne o zakończeniu własnego życia. Chcą nie było alternatywy dla popełnia samobójstwo, ale po prostu nie widzę jeden.
Spotykane mity o samobójstwie
FAŁSZ: Ludzie, którzy mówią o samobójstwie nie będzie naprawdę zrobić.
Niemal każdy, kto popełnia lub usiłuje popełnić samobójstwo dał jakąś wskazówkę lub ostrzeżenie. Nie należy ignorować zagrożeń samobójczych. Stwierdzenia typu "będziesz przykro gdy jestem martwy", "Nie widzę żadnej drogi wyjścia" - nie ważne jak niedbale lub żartobliwie powiedział, może wskazywać na poważne samobójcze uczucia.
FAŁSZ: Każdy, kto próbuje go zabić / musi się być szalonym.
Większość samobójcze ludzie nie są psychotyczne lub szaleństwo. Muszą być zdenerwowany, smutku, depresji czy rozpaczy, ale ekstremalne cierpienie i ból emocjonalny nie zawsze są oznaki choroby psychicznej.
FAŁSZ: Jeśli osoba jest zdeterminowana, aby go zabić / sama, nic się nie je zatrzymać.
Nawet najbardziej ciężkiej depresji osoba ma mieszane uczucia na temat śmierci, wahający się aż do ostatniej chwili pomiędzy chce żyć i chce umrzeć. Większość samobójcze ludzie nie chcą śmierci, chcą ból się zatrzymać. Impulsem do końca to wszystko, jednak przytłaczający, nie trwa wiecznie.
FAŁSZ: Ludzie, którzy popełniają samobójstwo są ludzie, którzy byli chętni do szukania pomocy.
Badania ofiar samobójstw pokazały, że ponad pół szukali pomocy lekarskiej w ciągu sześciu miesięcy przed śmiercią.
FAŁSZ: Rozmowa o samobójstwie może dać komuś pomysł.
Nie dać samobójcze pomysły chorobowe osobę, mówić o samobójstwie. Jest odwrotnie - wychowanie temat samobójstwa i przedyskutowaniu tego otwarcie to jedno z najbardziej przydatnych rzeczy można zrobić.
Źródło: SAVE - Voices świadomości samobójstwie Edukacji

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach