Psycholog Warszawa Zapobieganie samobójstwom
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Zapobieganie samobójstwom

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Zapobieganie samobójstwom Empty Zapobieganie samobójstwom Pią Kwi 13, 2012 11:31 pm

Admin


Admin

Zapobieganie samobójstwom # 1: Mów jeśli się martwisz
Jeśli jesteś w stanie dostrzec objawów samobójstwa w kogoś, kogo obchodzi temat, można się zastanawiać, czy to dobry pomysł, aby cokolwiek powiedzieć. A co jeśli się mylisz? Co, jeśli osoba jest zła? W takich sytuacjach, to naturalne czuć się nieswojo lub boi. Ale każdy, kto mówi o samobójstwie lub wykazuje innych objawów wymaga natychmiastowej pomocy, im szybciej tym lepiej.
Rozmawiasz z osobą o samobójstwie
Rozmowa z przyjacielem lub członkiem rodziny o swoich samobójczych myśli i uczuć może być bardzo trudne dla każdego. Ale jeśli nie masz pewności, czy ktoś jest samobójczy, najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się zapytać. Nie można zrobić osoba samobójcze, pokazując, że Ci zależy. W rzeczywistości, dając samobójczą osobie możliwość wyrażania swoich uczuć może zapewnić zwolnienie z samotnością i stłumiony negatywnych uczuć, a może uniemożliwić próbę samobójczą.
Sposoby, aby rozpocząć rozmowę na temat samobójstwa:
• Zostałem uczucie zainteresowanych o tobie ostatnio.
• Ostatnio zauważyłem pewne różnice w ciebie i zastanawiał się, jak robisz.
• Chciałem sprawdzić się z ciebie, bo nie wydawało się ostatnio.
Pytania można zadać:
• Kiedy zacząłeś uczucie jak to?
• Czy coś się stało, że się zaczyna się odczuwać w ten sposób?
• Jak najlepiej Ci pomóc właśnie teraz?
• Czy myślałeś o uzyskanie pomocy?
Co możesz powiedzieć, że pomaga:
• Nie jesteś sam w tym. Jestem tu dla Ciebie.
• Nie może w to uwierzyć teraz, ale sposób czujesz się zmieni.
• Nie może być w stanie zrozumieć dokładnie, jak się czujesz, ale zależy mi na tobie i chcą pomóc.
• Jeśli chcesz zrezygnować, powiedz sobie można powstrzymać tylko na jeden dzień więcej, godzina, minuta - cokolwiek można zarządzać.
Kiedy rozmawiam z samobójczych osoby
Czy:
• Bądź sobą. Niech osoba wie, że ci zależy, że on / ona nie jest sam. Odpowiednie słowa są często nieistotne. Jeśli jesteś zainteresowany, Twój głos i sposób pokaże go.
• Słuchaj. Niech samobójczy osoba rozładować rozpacz, przewietrzyć gniew. Nieważne, jak ujemne rozmowa wydaje, że on istnieje, jest pozytywnym znakiem.
• Bądź sympatyczny, nie przesądzoną, cierpliwy, spokojny, akceptując. Twój przyjaciel lub członek rodziny jest robienie właściwych rzeczy, mówiąc o swoich uczuciach.
• Oferta nadzieję. Przekonać osobę, że pomoc jest dostępna i że samobójcze uczucia są tymczasowe. Niech osoba wie, że życie jego lub jej jest dla Ciebie ważne.
• Jeśli ktoś mówi takie rzeczy jak: "Jestem tak przygnębiony, nie mogę iść dalej," zadać pytanie: "Czy masz myśli samobójcze" Nie jesteś wprowadzenie pomysłów w głowie, to pokazują, że obawia się, że bierzesz je serio, i że jest OK im dzielić ich ból z tobą.
Ale nie:
• spierać się z samobójczą osoby. Unikać mówiąc rzeczy typu: "Masz tyle żyć", "Twój samobójstwo zaszkodzi rodziny" lub "Spójrz na jasną stronę".
• Ustawa szoku, wykład na temat wartości życia, albo powiedzieć, że samobójstwo jest złe.
• poufność obietnica. Odmowa poddania się do dyskrecji. Życie jest zagrożone i być może trzeba porozmawiać z psychicznego służby zdrowia, w celu zachowania samobójcze sejf osoby. Jeśli obiecasz, aby utrzymać dyskusje tajemnicą, być może trzeba będzie złamać słowo.
• Oferta sposoby naprawienia ich problemów, lub doradzić, czy pozwoli im poczuć się jak oni muszą uzasadnić swoje samobójcze uczucia. Nie chodzi o to, jak poważny jest problem, ale jak bardzo to rani swojego znajomego lub kogoś bliskiego.
• obwiniaj się. Nie można "naprawić" czyjejś depresji. Ukochanej osoby na szczęście, lub jej brak, nie jest twoim obowiązkiem jest.
Dostosowane z: Metanoia.org
Końcówka zapobiegania samobójstwom # 2: Szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych
Jeśli przyjaciel lub członek rodziny mówi, że on lub ona myśli o śmierci lub samobójstwie, ważne jest, aby ocenić bezpośrednie zagrożenie osoba jest w. Ci na najwyższym ryzykiem samobójstwa w najbliższej przyszłości mieć konkretny plan samobójstwa, TO przeprowadzić plan, ustawić czas robi i zamiar to zrobić.

https://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach