Psycholog Warszawa Radzenie sobie z myślami samobójczymi: Kroki pierwsze
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Radzenie sobie z myślami samobójczymi: Kroki pierwsze

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Radzenie sobie z myślami samobójczymi: Kroki pierwsze
Krok # 1: Obiecaj nie robić nic teraz
Nawet jeśli jesteś w wiele bólu teraz, dać sobie trochę dystansu między myśli i działania. Złożenia obietnicy do siebie: "Będę czekać 24 godziny i nie robić nic drastycznego w tym czasie." Albo czekać tydzień.
Myśli i czyny to dwie różne rzeczy, twoje myśli samobójcze nie muszą stać się rzeczywistością. Nie jest żaden termin, nikt nie popychają cię do działania w tych myśli natychmiast. Czekaj. Czekać i umieścić w pewnej odległości pomiędzy Twoimi myślami samobójczymi i działań samobójczych.
Krok 2: Należy unikać narkotyków i alkoholu
Myśli samobójcze mogą stać się jeszcze silniejsza, jeśli podjęte narkotyków lub alkoholu. Ważne jest, aby nie używać narkotyków lub alkoholu bez recepty, kiedy czujesz się beznadziejnie lub myśli o samobójstwie.
Krok 3: Upewnij się bezpiecznego domu
Usuń rzeczy można użyć do sobie krzywdę, np. pigułek, noże, maszynki do golenia, lub broni palnej. Jeśli nie jesteś w stanie to zrobić, przejdź do miejsca, gdzie można czuć się bezpiecznie. Jeśli myślisz o przedawkowanie leków, dać leki do kogoś, kto może zwrócić je do Ciebie jeden dzień w czasie, jak ich potrzebujesz.
Krok 4: mieć nadzieję - ludzie robią się przez to
Nawet ludzie, którzy czują tak samo źle jak się czujesz teraz uda się przetrwać te uczucia. Weź nadzieję w to. Istnieje bardzo duża szansa, że ​​będziesz żyć przez tych uczuć, nie ważne ile samo-wstręt, beznadzieja, czy izolacja aktualnie przeżywają. Daj sobie czas potrzebny i nie próbuj zrobić tego samodzielnie.
Krok # 5: Nie trzymaj tych samobójczych uczucia do siebie
Wielu z nas, że pierwszym krokiem do radzenia sobie z samobójczymi myślami i uczuciami jest się nimi podzielić z kimś nam zaufać. Może to być przyjaciel, terapeuta, członek kleru, nauczyciel, lekarz rodzinny, trener, czy doświadczony doradca w końcu infolinii. Znajdź kogoś, komu ufasz i niech wiedzą, jak złe rzeczy są. Nie pozwól, aby strach, wstyd lub zażenowanie uniemożliwia szukania pomocy. Tylko mówić o tym, jak masz do tego punktu w swoim życiu może zwolnić dużo ciśnienia, który jest budowanie i pomaga znaleźć drogę do radzenia sobie.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach