Psycholog Warszawa specyfika psychologii ewolucyjnej
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

specyfika psychologii ewolucyjnej

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 specyfika psychologii ewolucyjnej on Pią Kwi 13, 2012 11:27 pm

Admin


Admin
Pod koniec 1990, Thomson zainteresował się psychologii ewolucyjnej, która próbuje wyjaśnić cechy ludzkiego umysłu w zakresie doboru naturalnego. Począwszy przesłanką dziedzinie jest to, że mózg ma ogromną historię ewolucyjną, i że ta historia kształtuje ludzką naturę. Nie jesteśmy czystą kartą, ale produktem ubocznym niedoskonałych adaptacji, zatrzymany z umysłu, który został zaprojektowany, aby sprostać potrzebom plejstocenu myśliwi i zbieracze na afrykańską sawannę. Choć specyfika psychologii ewolucyjnej pozostają kontrowersyjne - nigdy nie jest łatwe potwierdzających teorie dotyczące odległej przeszłości - jej podstawowym założeniem jest powszechnie akceptowane przez naukowców głównego nurtu. Nie ma już wiele dyskusji nad tym, czy ewolucja wyrzeźbione na mięsistą maszyny wewnątrz naszej głowy. Zamiast tego, naukowcy przenieśli się do nowych pytań, jak, kiedy i jak to się stało i Rzeźby i płaskorzeźby, które z naszych mentalnych cech to adaptacje i które są wypadki.
W roku 2004 Thomson spotkał się Paul Andrews, psycholog ewolucyjny z Virginia Commonwealth University, który od dawna interesuje paradoksu depresji - dlaczego zaburzenie, które jest tak kosztowne jest również tak powszechne. Andrews ma długie ciemnobrązowe włosy oraz orli nos. Zanim zacznie się mówić, często zapisuje zarys jego odpowiedź na papierze zarysowania. "To bardzo delikatny temat," mówi. "Nie chcę powiedzieć coś lekkomyślne".
Andrews i Thomson zagrała rozszerzony rozmowę na ewolucyjnych korzeni depresji. Zaczęli poprzez skupienie się na proces myślowy, który definiuje zaburzenie, które jest znane jako przeżuwania. (Czasownik pochodzi od łacińskiego słowa "żuć ponad", który opisuje czynność trawienia u bydła, w którym połknąć, zwymiotować, a następnie rechew pożywienie.) W ostatnich dziesięcioleciach, psychiatria przyszedł, aby zobaczyć przeżuwania jako niebezpieczny nawyk mentalny, bo to prowadzi ludzi do skupiać na swoich wad i problemów, co poszerza ich negatywne nastroje. Za "w depresji osoba" opowiadania Davida Fostera Wallace'a, który Kroniki świadomość w uścisku ruminative cyklu. (Wallace zmagał się z ciężką depresją lat przed popełnieniem samobójstwa w 2008 roku.) Historia jest długa lament, portret umysłu nienawidzącej się, pełen zdań takich jak to: "Jakie warunki mogą być używane do opisywania takich solipsystyczny, samo- spożywane bez dna emocjonalnego próżnia i gąbka, jak ona teraz się do siebie być? "Ciemne myśli" osoba depresji "szybko rosną nudny i stara, ale to jest właśnie punkt Wallace'a. Nie ma nic głęboka o przeżuwania depresyjnych. Jest tylko recursive loop z nieszczęścia.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach