Psycholog Warszawa narażone na depresję
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

narażone na depresję

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 narażone na depresję on Pią Kwi 13, 2012 11:27 pm

Admin


Admin
Ponurość tego procesu myślowego pomaga wyjaśnić, dlaczego, według psychologa Yale Susan Nolen-Hoeksema, osoby z "ruminative tendencji" są bardziej narażone na depresję. Są też bardziej narażone na wytrącony z równowagi przez stresujących wydarzeń: na przykład Nolen-Hoeksema że mieszkańcy San Francisco, który na własny zidentyfikowany jako ruminators stwierdzono istotnie więcej objawów depresyjnych po trzęsieniu ziemi z 1989 roku Prieta Loma. A potem są deficyty poznawcze. Bo przeżuwanie hijacks strumień świadomości - stajemy się znakomicie zwracać uwagę na nasz ból - liczne badania wykazały, że depresja walka tematów myśleć o niczym innym, tak samo jak postać Wallace'a. Końcowym rezultatem jest słabe wyniki w testach pamięci i funkcji wykonawczej, zwłaszcza, gdy zadanie wymaga dużo informacji. (Te deficyty znikają, gdy badani są najpierw oderwany od swojej depresji, a więc lepiej skupić się na ćwiczeniu.) Takie badania wzmocnił pogląd, że przeżuwanie jest bezużyteczny rodzaj pesymizmu, doskonały marnowanie energii mentalnej.
Tak przynajmniej było naukowy konsensus, gdy Andrews i Thomson rozpoczął poszukiwania paradoks depresję. Ich perspektywy ewolucyjnej, jednak - widzą umysłu jako dopracowane komputerze, który nie jest skłonny do bezsensownych błędów programistycznych - doprowadził je do Zastanawiam się, czy przeżuwanie miał cel. Zaczęli z obserwacją, że przeżuwanie często odpowiedzią na konkretny psychologiczny cios, podobnie jak śmierć bliskiej osoby lub utraty pracy. (Darwin był pogrążony w żalu po jego wyniszczającą 10-letniej córki, Annie, zmarł w wyniku ataku szkarlatynę.) Chociaż DSM obsługi, diagnostyka Biblia dla psychiatrów, nie podejmuje takich stresorów pod uwagę przy diagnozowaniu zaburzenia depresyjne - wyjątkiem jest smutek spowodowany żałoby tak długo, jak smutek nie trwa dłużej niż dwa miesiące - to jasne, że problemy życia codziennego odgrywają ogromną rolę w powstawaniu choroby psychiczne. "Oczywiście, przeżuwanie jest nieprzyjemna", mówi Andrews. "Ale to zazwyczaj odpowiedź na coś realnego, obniżania temperatury realne. Nie wydaje się słuszne, że mózg wariuje tylko gdy jej najbardziej potrzebujesz. "
Wyobraźmy sobie na przykład, depresja wywołana przez gorzkim rozwodem. Do rozmyślań może przybrać formę żalu ("Powinienem był lepiej małżonek") i powtarzających counterfactuals ("Co, gdybym nie miał mój romans?") I niepokój o przyszłość ("Jak dzieci sobie z tym poradzić Czy mogę sobie pozwolić na moje płatności alimentów? "). Choć takie myśli wzmacniają depresję - dlatego terapeuci starają się zatrzymać ruminative cyklu - Andrews i Thomson zastanawiał się, czy mogą one także pomóc ludziom przygotować się na bezżenność lub pozwolić ludziom uczyć się na własnych błędach. "Zacząłem myśleć o tym jak, nawet jeśli jesteś w depresji od kilku miesięcy, depresja może być warte, czy to pomaga lepiej zrozumieć stosunki społeczne", mówi Andrews. "Może zdajesz sobie sprawę, trzeba być mniej sztywny lub bardziej kochający. Są to spostrzeżenia, że ​​może wyjść z depresji i mogą być bardzo cenne. "

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach