Psycholog Warszawa zaburzenia depresyjne
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

zaburzenia depresyjne

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 zaburzenia depresyjne on Pią Kwi 13, 2012 11:26 pm

Admin


Admin
Ten radykalny pomysł - naukowcy sugerowali, że zaburzenia depresyjne przyszedł z zysku netto psychiczne - ma długą historię intelektualną. Arystoteles był tam pierwszy, stwierdzając w IV wieku pne "Że wszyscy ludzie, którzy osiągnęli doskonałość w filozofii, w poezji, w sztuce iw polityce, nawet Sokrates i Platon, miał melancholijną habitusu;. Rzeczywiście niektórzy cierpieli nawet z melancholijnej choroby" Ta wiara została reaktywowana w okresie renesansu, co prowadzi do Miltona zawołać, w poemacie "Il Penseroso": ". Zdrowaś divinest Melancholia / Czyja święte oblicze jest zbyt jasny / Aby trafić sens ludzkiego wzroku" poeci romantyczni wzięli czci smutku do logicznego ekstremalne i opisał cierpienia, jako warunek wstępny dla życiu literackim. Jak Keats napisał: "Czy nie widzisz, jak bardzo potrzebne Świat bólu i kłopotów jest do szkoły inteligencję i sprawiają, że dusza?"
Ale Andrews i Thomson nie byli zainteresowani w dawnych aforyzmów lub apologias poetyckich. Ich trudnym wyzwaniem było pokazanie przeżuwanie może prowadzić do lepszych wyników, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązywanie najtrudniejszych życiowych dylematów. Ich pierwsze spekulacje koncentruje się na głównych cech depresji, jak niezdolności depresji przedmiotów do odczuwania przyjemności lub ich brak zainteresowania w jedzenie, seks i społecznych interakcji. Według Andrews i Thomson, te straszne objawy przyszedł z produkcyjnym efektem ubocznym, ponieważ zmniejsza możliwość stania się odrywać od problemu prasowania.
Zdolność do intensywnej ostrości, zauważają, opiera się w dużej części na obszarze mózgu zwanym lewo brzuszno kora przedczołowa (VLPFC), który znajduje się kilka centymetrów stojących za czoło. Choć teren ten jest związany z różnych mentalnych talentów, jak pojęciowej wiedzy i koniugacji czasowników, wydaje się być szczególnie ważne dla utrzymania uwagi. Doświadczenia pokazują, że neurony w VLPFC musi strzelać ciągle, abyśmy trzymali się zadania tak, aby nie stać się sidetracked przez nieistotnych informacji. Ponadto deficyt w VLPFC były związane z Attention-Deficit choroby.
W kilku badaniach stwierdzono wzrost aktywności mózgu (mierzona pośrednio przepływu krwi) w VLPFC z pacjentów z depresją. Ostatnio papier zostać opublikowane w przyszłym miesiącu przez neurologów w Chinach znaleźli skok w "funkcjonalnej łączności" między bocznej kory przedczołowej i innych części mózgu u pacjentów z depresją, z cięższych depresji prowadzi do większej aktywności przedczołowej. Jednym z wyjaśnień tego zjawiska jest to, że nadpobudliwe VLPFC przeżuwanie u podstaw, pozwalając skupić się na ich problem. (Andrews i Thomson twierdzą, że to bezwzględny utrwalenie także tłumaczy deficyty poznawcze w depresji przedmiotów, gdyż są zbyt zajęci myśleniem o swoich problemach rzeczywistych przeszkadza ze sztuczną ćwiczeń laboratoryjnych, ich VLPFC nie może być jedno do opieki). Ludzki Uwaga jest zasobem - neuronowe skutki depresji upewnić zasób jest efektywnie przyznane.
Ale poleganie na VLPFC nie tylko prowadzić nas do skupiać na naszej przygnębiającej sytuacji, ale także prowadzi do niezwykle analitycznym stylem myślenia. To dlatego, że przeżuwanie jest w dużej mierze zakorzenione w pamięci operacyjnej, rodzaj psychicznego scratchpad, która pozwala nam "pracować" ze wszystkimi informacjami tkwi w świadomości. Kiedy ludzie polegać na pamięci roboczej - i nie ma znaczenia, czy robią długie podział lub rozważając relację poszło nie tak - mają tendencję do myślenia w sposób bardziej świadomego, rozkładając ich złożone problemy w swoich prostszych elementów.
Zła wiadomość jest taka, że ​​to celowe proces myślowy jest powolny, męczący i skłonność do szaleństwa; kora przedczołowa szybko rośnie wyczerpany i rozdaje. Andrews i Thomson zobaczyć depresji jako sposób na podkreślenie nasze słabe umiejętności analityczne, dzięki czemu łatwiej zapłacić ciągłej uwagi na trudną dylematem. Przygnębiony nastrój i aktywacja VLPFC są częścią "układu skoordynowany", że Andrews i Thomson powiedzieć, istnieje "dla konkretnego celu skutecznego analizowania złożonych problemów życia, które spowodowały depresję." Jeśli depresja nie istnieje - jeśli nie reaguje na stres i uraz z niekończącymi rozmyślań - wtedy będziemy mniej skłonni rozwiązać nasze trudne położenie. Mądrość nie jest tanie, a my za to zapłacić z bólu.
Rozważ młodego profesora na tenure-track, który był traktowany przez Thomson. Pacjent został mających trudności z jego akademickiej wydziału. "Ten facet był używany do sukcesu nadchodzącym łatwe, ale teraz nie było", wyjaśnia Thomson. "I stało się jasne, że myślałem, że on potrzebuje trochę czasu, aby dowiedzieć się jego następny krok. Jego problemem było jak drzazga, a ból nie odejdzie aż drzazga została usunięta. "Czy pacjent opuszcza oddział? Powinien opuścić uczelniami? Albo powinien spróbować rozwiązać spór? W ciągu najbliższych kilku tygodni, Thomson pomógł pacjentowi przeanalizować swoją sytuację i starannie przemyśleć alternatywy. "Wzięliśmy ją jedną zmienną w czasie," wyjaśnia Thomson. "I w końcu stał się dla niego jasne, że resortowe kwestie nie mogą być naprawione. Musiał odejść. Gdy doszedł do tego wniosku, zaczął czuć się lepiej. "
Publikacja trzydzieści sześć tysięcy-słowa papier Andrewsa i Thomsona w numerze z lipca 2009 r. Psychological Review miał polaryzujące wpływ na pole. Chociaż niektórzy badacze, jak Jerome Wakefield, profesor New York University, który specjalizuje się w pojęciowych podstawach klinicznej teorii, powitała ten dokument jako "niezwykle ważny pierwszy krok w kierunku ponownej oceny depresji", inni psychiatrzy traktować go jako coś więcej niż nieodpowiedzialnych spekulacji, uzasadnienie dla ludzkiego cierpienia. Peter Kramer, profesor psychiatrii i zachowań ludzkich w Brown University, opisuje dokument jako Kramer długo bronił stosowania leków przeciwdepresyjnych "drabiny z serii słabych szczebli." - Jego punkt orientacyjny pracy "Wsłuchując się w prozac", kronikę Głębokie poprawa u pacjentów przyjmujących leki - i skrytykował tych, którzy romantyczny depresję, którą porównuje do glamorization gruźlicy pod koniec 19 wieku. W serii wiadomości e-mail do mnie, Kramer zaproponował Andrews i Thomson zaniedbywać warianty depresji, które nie pasują swoją teorię ewolucji. "Badanie to nic nie mówi o chronicznej depresji i jakiego rodzaju samo-nienawiść, paraliżując, beznadziejna, okrągły przeżuwanie inspiruje," Kramer napisał. A co na temat depresji poudarowej? Późno życie depresja? Extreme Condition depresyjne? Kramer uważa, że ​​istnieje wyraźna różnica między zdrowym kategorii odpowiedzi na społeczne stresorów i reakcji osób z zaburzeniami depresyjnymi. "Depresja nie jest tak naprawdę jak smutek," Kramer napisał. "To bardziej uciążliwy spłaszczenie uczuć."
Nawet naukowcy, którzy sympatyzują z tego, co Andrews i Thomson nazwać "analityczno-przeżuwanie hipoteza" pozostają krytyczne wobec jego szczegółów. Ed Hagen, antropolog z Washington State University, który pracuje nad książką o Andrews mówi, że podczas analityczno-przeżuwanie hipoteza przekonała go, że niektóre objawy depresyjne mogą poprawić umiejętność rozwiązywania problemów, on nadal nie jest przekonany, że jest to wystarczające wytłumaczenie depresja. "Osoby o dużej depresji często nie pan młody, kąpać, a czasem nawet nie korzystać z toalety", Hagen mówi. Są one również znacznie "ograniczyć inwestycje w opiekę nad dzieckiem", które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na przeżycia potomstwa. Wysokie koszty budowle z tych zachowań, Hagen mówi, nie zostałby zniweczony przez "bardziej nieprzerwanego czasu na myślenie."
Inni naukowcy, w tym Randolph Nesse Uniwersytetu Michigan, mówią, że złożone zaburzenia psychiczne takie jak depresja rzadko mają proste ewolucyjne wyjaśnienia. W rzeczywistości, analityczno-przeżuwanie hipoteza jest tylko ostatni próba wyjaśnienia występowania depresji. Istnieje na przykład "prośba o pomoc" Teoria, która sugeruje, że depresja to sposób wywołać pomoc od bliskich. Jest też "sygnał z pokonania" hipotezą, która twierdzi, że uczucia rozpaczy po utracie statusu społecznego pomóc uniknąć niepotrzebnych ataków, jesteśmy zbyt zajęci, dąsać się bronić. A potem jest "realizm depresyjny": kilka badania wykazały, że osoby z depresją mają bardziej dokładny obraz rzeczywistości i są lepsi w prognozowaniu przyszłych wyników. Chociaż każda z tych spekulacji ma wsparcia naukowego, żadne nie są wystarczające do wyjaśnienia choroby, która dotyka tak wielu ludzi. Moralne, Nesse mówi, że smutek, jak szczęście, ma wiele funkcji.
Chociaż Nesse mówi, że podziwia analityczno-przeżuwanie hipotezę, dodaje, że nie uchwycić różnorodność zaburzeń depresyjnych. Andrews i Thomson porównać depresji z gorączką pomaga zwalczyć infekcję, ale Nesse mówi dokładniejsze metafora jest ból przewlekły, który może powstać na niezliczonych powodów. "Zdarza się, że ból będzie miał organiczne źródło," mówi. "Może masz wsunął płytę lub ściągniętej z nerwów, w takim przypadku musisz rozwiązać ten podstawowy problem. Ale przez większość czasu nie ma pochodzenie do bólu. Ból sam w sobie jest dysfunkcja ".
Andrews i Thomson reagować na takie krytyki poprzez uznanie, że depresja jest ogromna kontinuum, catch-all termin spektrum objawów. Podczas analityczno-przeżuwanie hipoteza może tłumaczyć tych pacjentów reagujących na "ostrym stresora", nie może liczyć na tych, których cierpienie nie ma żadnego dostrzegalnego przyczyny lub których smutek nie chce podnieść od lat w czasie. "Mówienie, że depresja może być przydatna nie znaczy, że zawsze będzie użyteczny," wyjaśnia Thomson. "Czasami objawy mogą wymknąć się spod kontroli. Problemem jest jednak to, że jako społeczeństwo, mamy przyjść, aby zobaczyć depresji jako coś, co zawsze należy unikać lub leczniczych z dala. Byliśmy tak bardzo pragnie usunąć piętno na depresję, że mamy skończył smutek piętnowania ".
Dla marki Thomson, to nowa teoria depresji bezpośrednio wpłynęło na jego praktykę lekarską. "To jest papierkiem lakmusowym dla mnie," mówi. "Czy te pomysły mi pomóc leczyć swoich pacjentów lepiej?" W ostatnich latach, Thomson ma cofać się na leki przeciwdepresyjne recept, bo sam mówi, teraz uważa, że ​​leki mogą niekiedy koliduje z prawdziwego ożywienia, co utrudnia ludziom rozwiązać ich Dylematy społeczne. "Pamiętam jednego pacjenta, który przyszedł i powiedział, że musi zmniejszyć jej dawkę," mówi. "Zapytałem ją, czy leki przeciwdepresyjne pracowali i powiedziała coś, czego nigdy nie zapomnisz. "Tak, pracujemy wielki", powiedziała. "Czuję się o wiele lepiej. Ale nadal jestem żoną tego samego alkoholu sukinsyna. To właśnie teraz jest tolerowane. "

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach