Psycholog Warszawa Depresja nastolatka
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Depresja nastolatka

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Depresja nastolatka on Pią Kwi 13, 2012 11:17 pm

Admin


Admin
Depresja nastolatka
PRZEWODNIK dla rodziców i nauczycieli
Teenage depresja to nie tylko złe nastroje i okazjonalnych melancholijne. Depresja jest poważnym problemem, który wpływa na każdy aspekt życia nastolatków. Nieleczona depresja nastolatków może prowadzić do problemów w domu iw szkole, narkomanii, samo-wstręt, a nawet nieodwracalnych tragedii takich jak morderczego przemocy lub samobójstwa.
Na szczęście, nastoletnia depresja mogą być traktowane, a jako zatroskany rodzic, nauczyciel lub znajomego, jest wiele rzeczy można zrobić, aby pomóc. Możesz zacząć od uczenia się objawy depresji i wyrażając obawę, kiedy zauważysz znaki ostrzegawcze. Mówiąc o problemie i wsparcia oferującego może przejść długą drogę w kierunku coraz nastolatek z powrotem na właściwe tory.
Zrozumienie depresji nastolatków
Depresja dla młodzieży
Jeśli jesteś nastolatkiem zmaga się z depresją lub chcesz dowiedzieć się jak pomóc depresji przyjaciela, patrz Radzenie sobie z nastolatków Kryzysu.
Istnieje tak wiele nieporozumień na temat nastoletnich depresji, ile jest o nastolatkach w ogóle. Tak, nastoletnie lata są trudne, ale większość nastolatków równowagę niezbędną angst z dobrymi przyjaźniami, sukcesy w szkole lub w działalności poza i rozwój silnego poczucia jaźni.
Sporadyczne złe nastroje lub działające na to, aby się spodziewać, ale depresja jest czymś innym. Depresja może zniszczyć samą istotę osobowości nastolatka, powodując przytłaczające uczucie smutku, rozpaczy lub gniewu.
Czy częstość występowania depresji nastolatków jest rzeczywiście rośnie, czy jesteśmy po prostu coraz bardziej świadomi, faktem pozostaje, że nastolatki strajki depresję znacznie częściej niż sądzi większość ludzi. I chociaż depresja jest bardzo uleczalna, eksperci twierdzą, tylko 1 na 5 depresja nastolatków otrzymać pomoc. 
 przeciwieństwie do dorosłych, którzy mają zdolność do szukania pomocy na własną rękę, nastolatki zazwyczaj musi polegać na rodziców, nauczycieli lub opiekunów innych rozpoznać ich cierpienie i uzyskać ich leczenia, których potrzebują. Więc jeśli masz młodzieży w życiu, ważne jest, aby dowiedzieć się, co nastolatek depresja wygląda i co zrobić, jeśli jesteś w stanie dostrzec znaki ostrzegawcze.
Oznaki i objawy depresji nastolatków
Nastolatki twarz szereg nacisków ze zmian dojrzewania na pytania kim są i gdzie się zmieścić naturalne przejście od dziecka do dorosłego może także przynieść rodziców konflikt jako nastolatki zaczynają dochodzić swojej niezależności. Z całym tym dramacie, nie zawsze łatwo jest odróżnić depresję i normalnego ponurości nastolatków. Dokonywanie rzeczy jeszcze bardziej skomplikowana, nastolatki z depresją nie muszą pojawić się smutny, ani nie zawsze wycofać się z innymi. Dla niektórych nastolatków cierpiących na depresję, objawy rozdrażnienia, agresji i wściekłości są bardziej widoczne.
Oznaki i objawy depresji w nastolatków
• Smutek i beznadzieja
Drażliwość •, złość, wrogość lub
• płaczliwość lub częsty płacz
• Wycofanie się z przyjaciółmi i rodziną
• Utrata zainteresowania działalnością
• Zmiany w jedzenie i spanie nawyków • Niepokój i pobudzenie
• Poczucie bezwartościowości i winy
• brak entuzjazmu i motywacji
• Zmęczenie lub brak energii
• trudności z koncentracją
: • myśli o śmierci lub samobójstwie
Jeśli jesteś pewien, czy nastolatek w swoim życiu jest w depresji lub po prostu "bycia nastolatkiem", zastanowić się, jak długo objawy są obecne, jak poważne są i jak różne nastolatek działa od swojego zwyczajowego siebie. Podczas gdy niektórzy "Growing Pains" należy spodziewać się jak nastolatki borykać się z wyzwaniami dorastania, dramatycznych, długotrwałych zmian w osobowości, nastroju, czy zachowanie są czerwone flagi głębszego problemu.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach