Psycholog Warszawa Depresja to coś więcej niż tylko uczucie nieszczęśliwości pzez kilka dni.
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Depresja to coś więcej niż tylko uczucie nieszczęśliwości pzez kilka dni.

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Depresja to coś więcej niż tylko uczucie nieszczęśliwości pzez kilka dni.
Wszyscy przechodzimy przez zaklęć uczucie w dół, ale kiedy jesteś przygnębiony, czujesz się uporczywie smutne przez kilka tygodni lub miesięcy, a nie kilka dni.
Niektórzy ludzie wciąż uważają, że depresja jest banalna i nie prawdziwy stan zdrowia. Są w błędzie. Depresja to prawdziwa choroba z prawdziwymi objawów, a to nie jest oznaką słabości czy coś można "przystawki z 'by' ciągnie się w garść".
Dobrą wiadomością jest to, że przy właściwym leczeniu i wsparciu, większość ludzi może dokonać pełnego odzyskania od depresji.
Jak stwierdzić, czy masz depresję.
Depresja dotyka ludzi na wiele różnych sposobów i może powodować wiele różnych objawów.
Wynoszą one od trwałych uczuć smutku i beznadziei do utraty zainteresowania rzeczy używanych cieszyć się i czuje się bardzo płaczliwy lub lęk.
Nie może być zbyt objawy fizyczne, takie jak uczucie ciągłego zmęczenia, snu źle, nie mając napędu apetytu seksualnego i narzekania różnych bóle.
Nasilenie objawów może być różna. Na jego najłagodniejsze, można po prostu czuć się uporczywie niski w duchu, a na jej najcięższą, depresja może czujesz samobójcze i że życie nie jest już warte życia.
Aby uzyskać listę bardziej szczegółowych przeczytać więcej na temat objawów depresji.
Kiedy do lekarza
Ważne jest, by szukać pomocy u lekarza rodzinnego, jeśli uważasz, że możesz być w depresji.
Jeśli już czuje się nisko na dłużej niż kilka dni, wziąć ten krótki test, aby dowiedzieć się, czy masz depresję.
Wiele osób długo czekać przed szukaniem pomocy na depresję, ale to najlepiej nie zwlekać. Im wcześniej do lekarza, tym szybciej możesz być na drodze do wyzdrowienia.
Czasami jest bodźcem do depresji. Zmieniające życie zdarzenia, takie jak żałoba, czy utraty pracy lub nawet urodzenie dziecka, może to przyniesie.
Osoby z wywiadem rodzinnym w kierunku depresji są również bardziej narażone na depresję siebie.
Ale można też stać się w depresji bez wyraźnej przyczyny.
Dowiedz się więcej na temat przyczyn depresji.
Depresja jest dość powszechne i występuje u około jednej na dziesięć z nas w pewnym momencie. Wpływa na mężczyzn i kobiety, młodych i starych.
Depresja może też uderzyć dzieci. Badania wykazały, że około 4% dzieci w wieku 5-16 w Wielkiej Brytanii są dotknięte depresją.
Leczenie
Leczenie depresji obejmuje zarówno leki lub zabiegi rozmawiają, lub zwykle połączenie tych dwóch. Rodzaj leczenia, że ​​lekarz zaleca, opierać się będzie od rodzaju depresji masz.
Przeczytaj więcej o leczeniu depresji.
Życie z depresją
Wiele osób z korzyścią depresji, wprowadzając zmiany w stylu życia, takich jak coraz więcej ćwiczeń, wycinanie na alkohol i jedzenie bardziej zdrowo.
Samopomocy środki, takie jak czytanie poradnika lub przystąpienie do grupy wsparcia są również warto.
Dowiedzieć się więcej na temat Self Help i poprawy stylu życia mogą pomóc pokonać depresję.
Możesz przeczytać doświadczenia innych osób z depresją w naszej sekcji komentarzy poniżej.

Objawy depresji mogą być złożone i różnią się między ludźmi. Ale co do zasady, jeśli jesteś w depresji, czujesz się smutna, beznadziejna i tracą zainteresowanie rzeczy używanych cieszyć.
Objawy utrzymują się przez kilka tygodni lub miesięcy i są na tyle złe, aby przeszkadzać w pracy, życia społecznego i życia rodzinnego.
Istnieje wiele innych objawów depresji i jest mało prawdopodobne, aby każdy jeden poniżej.
Jeśli wystąpią niektóre z tych objawów, przez większość dnia, codziennie przez ponad dwa tygodnie, należy szukać pomocy u lekarza rodzinnego.
Psychiczne objawy obejmują:
• ciągłe obniżenie nastroju lub smutku
• uczucie beznadziejności i bezradności
• posiadanie niskiej samooceny
• uczucie płaczliwy
• uczucie poczuciem winy
• uczucie rozdrażniony i nietolerancyjny innych
• nie mając motywacji czy zainteresowanie rzeczami
• trudno jest podejmować decyzje
• Nie otrzymuję żadnej przyjemności z życia
• mając myśli samobójcze lub myśli o samookaleczeniu
• uczucie niepokoju lub martwi
Fizyczne objawy to:
• Przenoszenie lub speeking wolniej niż zwykle
• zmiany apetytu lub masy (zwykle zmniejszenie, ale czasem wzrosła)
• zaparcia
• Niewyjaśniona bóle
• brak energii lub brak zainteresowania seksem
• zmiany w cyklu miesiączkowego
• zaburzenia snu (na przykład, trudno się zasnąć w nocy lub budzenie się bardzo wcześnie rano)
Społeczne objawy to:
• Nie radzi sobie dobrze w pracy
• udział w mniejszej liczbie działań społecznych i unikanie kontaktu z przyjaciółmi
• zaniedbując swoje hobby i zainteresowania
• trudności z domu i życia rodzinnego
Depresja może przyjść na stopniowo i tak może to być trudne do zauważenia, że ​​coś jest nie tak. Wiele osób nadal starają się radzić sobie z ich objawy nie zdając sobie sprawy są chorzy. To może trwać znajomego lub członka rodziny, aby sugerować, że coś jest nie tak.
Lekarze opisują depresję przez jak poważny jest to
• Łagodna depresja ma pewien wpływ na Twoje codzienne życie.
• Średni spadek ma znaczący wpływ na Twoje codzienne życie.
• Ciężka depresja sprawia, że ​​prawie niemożliwe, aby przejść przez życie codzienne. Kilka osób z ciężką depresją może mieć objawy psychotyczne.
Smutek i depresja
To może być trudne do odróżnienia od smutku i depresji. Dzielą wiele tych samych cech, ale są istotne różnice między nimi.
Smutek jest całkowicie naturalna reakcja na straty, podczas gdy depresja jest chorobą.
Ludzie, którzy się smucą znaleźć swoje uczucia straty i smutku przychodzą i odchodzą, ale są jeszcze w stanie cieszyć się rzeczy i patrzeć w przyszłość.
Natomiast ludzie, którzy na depresję mają stałą uczucie smutku. Oni nie mają nic i trudno myśleć pozytywnie o przyszłości.
Przeczytaj więcej o smutku i czym różni się od depresji.
Inne rodzaje depresji
Istnieją różne rodzaje depresji, a niektóre warunki, w których depresja może być jeden z objawów. Należą do nich:
• Depresja poporodowa. Niektóre kobiety wystąpienie depresji po urodzeniu dziecka. Depresja poporodowa jest traktowany w podobny sposób z innymi formami depresji, z terapii i leków przeciwdepresyjnych mówiące.
• Choroba afektywna dwubiegunowa jest również znany jako depresja maniakalna strony '. To gdzie są czary depresji, a także z nadmiernie podwyższonego nastroju (mania). Objawy depresji są podobne do depresji klinicznej, ale napady manii mogą zawierać szkodliwych zachowań, takich jak zakłady, dzieje sprees wydatków i konieczności seksu.
• Sezonowe zaburzenie afektywne (SAD). Znany także jako "zimowej depresji", SAD to rodzaj depresji, który ma charakter sezonowy zwykle związane z zimą.
Nie ma jednej przyczyny depresji, możesz rozwijać go z różnych powodów.
Depresja ma wiele wyzwalaczy. Dla niektórych denerwujące lub stresujące wydarzenie życia, takich jak żałoba, rozwód, choroby, zwolnienia i pracy lub trosk pieniężnych, może być przyczyną.
Często różne przyczyny łączą się wywołać depresję. Na przykład, możesz czuć się nisko po chorobie, a następnie przeżyć traumatyczne wydarzenie, takie jak żałoba, która przynosi na depresję.
Ludzie często mówią o 'spiralę imprez w które prowadzi do depresji. Na przykład, jeśli twój związek z partnerem zepsuje, jesteś prawdopodobnie czuć się niski, więc przestać widzieć przyjaciół i rodzinę, a może zacząć pić więcej. Wszystko to może czujesz się jeszcze gorzej i depresja spust.
Niektóre badania sugerują również, że jesteś bardziej narażone na depresję, jak się starzeć i że jest to bardziej powszechne, jeśli mieszkasz w trudnych warunkach społecznych i ekonomicznych.
Stresujące wydarzenia
Większość ludzi czasu, by pogodzić się z stresujących wydarzeń, takich jak śmierć bliskich lub rozpad związków. Kiedy te stresujące wydarzenia stało, masz większe ryzyko stania się przygnębiony, jeśli zatrzymać widząc twoi przyjaciele i rodzina oraz próby radzenia sobie z problemami na własną rękę.
Choroba
Możesz mieć większe ryzyko depresji, jeśli masz długą pozycję lub zagrażające życiu choroby, takie jak choroba wieńcowa czy rak.
Urazy głowy są także często niedostatecznie uznawane przyczyną depresji. Ciężki uraz głowy może wywołać wahania nastroju i problemami emocjonalnymi.
Nawet drobne uraz głowy może spowodować uszkodzenie przysadki mózgowej, która jest wielkości ziarnka grochu gruczoł u podstawy mózgu, który produkuje tarczyca hormony stymulujące. Może to powodować wiele objawów, takich jak skrajne zmęczenie i utratę zainteresowania seksem, która z kolei może prowadzić do depresji.
Osobowość
Możesz być bardziej podatne na depresję, jeśli mają pewne cechy osobowości, takie jak niska samoocena lub bycie zbyt samokrytyczny. Może to być spowodowane genami masz dziedziczone od rodziców, lub z powodu swojej osobowości lub wczesnych doświadczeń życiowych.
Historia rodzinna
Jeśli ktoś w twojej rodzinie, np. rodzica lub siostrą lub bratem, cierpi na depresję w przeszłości, to jest to bardziej prawdopodobne, że będziesz zbyt.
Rodzenie
Niektóre kobiety są szczególnie narażone na depresję po ciąży. Hormonalne i fizyczne zmiany, jak również dodatkowa odpowiedzialność z nowego życia, może prowadzić do depresji poporodowej.
Samotność
Staje odcięty od rodziny i przyjaciół może zwiększyć ryzyko depresji.
Alkohol i narkotyki
Niektórzy próbują radzić sobie, gdy życie staje się je przez picie zbyt dużej ilości alkoholu lub zażyciu narkotyków. Może to spowodować spiralę depresji.
Marihuana pomaga się zrelaksować, ale istnieją dowody na to, że zwłaszcza u nastolatków, może to przynieść na depresję.
I nie ulec pokusie, aby utopić swoje smutki przy drinku. Alkohol rzeczywiście sprawia, że ​​depresja gorzej.
Życie z depresją
Istnieją pewne kluczowe kroki można podjąć, aby podnieść nastrój i pomóc wyjście z depresji.
Weź leki
Ważne jest, aby zabrać swoje leki zgodnie z zaleceniami lekarza, nawet jeśli zaczniesz czuć się lepiej.
Przerwanie lek zbyt szybko, możesz mieć nawrotom depresji. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące leków bierzesz, porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą.
To może pomóc, aby przeczytać ulotkę informacyjną, która pochodzi z lekami, aby dowiedzieć się o możliwych interakcji z innymi lekami lub suplementów. Skontaktuj się z lekarzem jeśli masz zamiar podjąć over-the-recepty, takich jak środki przeciwbólowe, ani żadnych suplementów żywieniowych. Mogą one czasami kolidować z lekami przeciwdepresyjnymi.
Ćwiczenia i dieta
Ćwiczenia i zdrowa dieta może sprawić ogromną różnicę do tego, jak szybko wyjść z depresji. I będą zarówno poprawić ogólny stan zdrowia, też.
Badania sugerują, że ćwiczenia mogą być równie skuteczne jak leki przeciwdepresyjne w zmniejszaniu nasilenia objawów depresji.
Bycia aktywnym fizycznie podnosi nastrój, zmniejsza stres i niepokój, zwiększa wydzielanie endorfin (twoje ciało dobre samopoczucie, chemikalia) i poprawia samoocenę.
Przeczytaj więcej o ćwiczeniach na depresję.
Pomaga to również nastrój mieć zdrową dietę. W rzeczywistości, zdrowe odżywianie wydaje się być tak samo ważna dla utrzymania swojego zdrowia psychicznego, jak i dla zapobiegania fizyczne problemy zdrowotne.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach