Psycholog Warszawa Zdrowe odżywianie i depresja
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Zdrowe odżywianie i depresja

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Zdrowe odżywianie i depresja on Pią Kwi 13, 2012 11:12 pm

Admin


Admin
Zdrowe odżywianie i depresja

Poniższe wskazówki mogą pomóc masz zdrową zbilansowaną dietę.
Czując się w dół lub w depresji mogą mieć wpływ zarówno apetyt i codziennej rutyny.
Niektórzy ludzie nie mają ochoty jeść, gdy jesteś przygnębiona i są narażone na ryzyko stania się niedowagę. Inne znaleźć pociechę w żywności i może narazić na nadmierną wagą. Leki przeciwdepresyjne mogą mieć wpływ na apetyt.
Jeżeli obawiasz się o utratę masy ciała, zwiększenie masy ciała lub jak leki przeciwdepresyjne wpływają na apetyt, porozmawiaj ze swoim lekarzem.
Porady dla zdrowej diety
Badania nad powiązaniami między dietą a depresja trwa. Jak dotąd nie ma wystarczających dowodów, aby powiedzieć na pewno, że niektóre pokarmy pomóc złagodzić objawy depresji jest.
Jednak zdrowy zrównoważony jest ważne dla utrzymania dobrego ogólnego stanu zdrowia.
"Najważniejszą rzeczą jest, aby jeść regularnie i obejmują główne grupy żywności w codziennej diecie," mówi dr Lynn Harbottle, konsultant w żywienia i dietetyki w Wydziale Zdrowia i Social Services w wyspie Guernsey.
Dieta oparta na produktach skrobiowych, takich jak ryż i makaron, z dużą ilością owoców i warzyw, niektóre potrawy bogate w białko, takie jak mięso, ryby i soczewicą i trochę mleka i produktów mlecznych (i nie zbyt dużo tłuszczu, soli lub cukru) daje wszystkie potrzebne składniki odżywcze.
Dowiedz się więcej o pięciu grup spożywczych, patrząc na płycie eatwell. Również przeczytać więcej o tym jak mieć zbilansowaną dietę.
Istnieje wiele prostych sposobów na poprawę diety. Jednakże, jeśli jesteś bardziej ciężkiej depresji i czuć się nie w sklepie lub przygotować jedzenie, wizytę do lekarza rodzinnego w celu omówienia metod leczenia i wsparcia, które są dostępne.
1. Jedz regularne posiłki. Trzy posiłki dziennie, w tym śniadanie. Śniadanie może pomóc Ci energię trzeba stawić czoła dni. Spróbuj miskę zbożowych pełnoziarnistego z jakimś plasterki banana i szklanką soku owocowego dla zdrowego początek dnia. Jeśli poczujesz głód między posiłkami, mają zdrowsze przekąski, takie jak kawałek owocu.
2. Jedz więcej pełnoziarniste produkty zbożowe, owoce, warzywa, fasola, soczewica, orzechy i nasiona. Te pokarmy są dobrym źródłem witamin i minerałów. Staraj się jeść przynajmniej pięć porcji różnych owoców i warzyw każdego dnia.
3. Zawierać pewne białka w każdym posiłku. Białko jest niezbędne dla wzrostu i naprawy organizmu. Można go pobrać z mięsa, ryby, jaja, mleko, ser, soczewicy i fasoli.
4. Nie zrozumcie pragnienie. Musimy wypić około 1,2 litra płynów dziennie, aby zatrzymać nas coraz odwodnione. Nawet łagodne odwodnienie może wpływać na nasz nastrój. Objawy odwodnienia to brak energii i uczucie oszołomienia. Dowiedz się więcej o tym, ile należy pić, w tym jak wybierać zdrowsze napoje.
5. Jeśli pijesz alkohol, napoje w ciągu zalecanych limitów dziennych. Jeśli jesteś mężczyzną, nie regularnie pić więcej niż trzy do czterech jednostek dzień. Jeśli jesteś kobietą, nie regularnie pić więcej niż dwa do trzech jednostek dzień. Skorzystaj z naszego kalkulatora jednostki alkoholu, aby dowiedzieć się, ile jednostek jest w różnego rodzaju napojów alkoholowych. Nie pij alkoholu, jeśli przyjmuje leki antydepresyjne.
Po wprowadzeniu zmian do swojej diety, ustaw sobie realistyczne i osiągalne cele. Lynn ostrzega przed zderzeniowych lub cud diet które nie mogą być pożywny. Zamiast zrobić umiarkowane zmiany. Jeśli chcesz dokonać znaczących zmian do swojej diety, skontaktuj się z lekarzem, który może skierować Cię do dietetyka.
Dodatkowa pomoc i informacje
Aby uzyskać ogólne porady na temat zdrowego odżywiania, zobacz naszą żywność i punkt diety.
Dieta energia zawiera informacje na temat zdrowego odżywiania i zmęczenie.
Wiele możliwości leczenia dostępne są w depresji, w tym rozmawia terapie, leki przeciwdepresyjne i różnych samopomocy technik. Dowiedz się więcej o leczeniu depresji.
Jeśli już czuje się nisko przez ponad dwa tygodnie, wizytę do lekarza rodzinnego, aby dowiedzieć się o wyborze leczenia oraz uzyskać porady na temat tego, co może być najbardziej odpowiedni dla Ciebie.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach