Psycholog Warszawa Aż dwie trzecie osób z depresją nie zdają sobie sprawy, że mają chorobę uleczalną
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Aż dwie trzecie osób z depresją nie zdają sobie sprawy, że mają chorobę uleczalną

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Aż dwie trzecie osób z depresją nie zdają sobie sprawy, że mają chorobę uleczalną i dlatego nie zgłaszają się na leczenie. Ponadto trwały ignorancja i fałszywe wyobrażenia choroby poprzez publiczności, w tym wielu pracowników służby zdrowia, jako osobistą słabość aw przypadku jego braku może być zamierzone lub chciał dala prowadzi do bolesnego stygmatyzacji i unikanie rozpoznania przez wiele osób dotkniętych chorobą.
Klasyfikacje Depresja zawierać zaburzeń depresyjnych (MDD), depresja z cechami melancholijnych lub katatonię i nietypowy depresji i chorobie afektywnej sezonowej (SAD).
W podstawowej opiece zdrowotnej, gdzie wielu z tych pacjentów najpierw szukać leczenia, skargi prezentujące często mogą być somatyczne, takie jak zmęczenie, bóle głowy, niepokój brzusznej lub zmiana masy ciała. (Patrz obraz kliniczny).
Diagnostyka różnicowa w depresji obejmuje innych zaburzeń psychicznych, chorób OUN zaburzenia endokrynologiczne, związanych z lekiem warunki, infekcyjnych i zapalnych chorób i zaburzeń związanych ze snem. (Patrz różnic).
Badania przesiewowe Depresja może być użyty do ekranu dla depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej. Najczęściej stosowany jest depresji Hamiltona Skala Oceny (HDRS). Ważne jest, aby zrozumieć, że wyniki uzyskane przy użyciu jakichkolwiek skale oceny depresji są niedoskonałe w każdej populacji, zwłaszcza populacji geriatrycznej. (Patrz obróbce).
Wiele skutecznych metod leczenia są dostępne dla dużych zaburzeń depresyjnych, w tym krótkim psychoterapii (np. poznawczo-behawioralna, terapia interpersonalna), stosowany w monoterapii lub w skojarzeniu z lekami. Jednak łączne podejście zazwyczaj zapewnia pacjentowi najszybszy i najbardziej trwałą odpowiedź. (Patrz: Strategie Leczenie i zarządzanie).
Wszystkie leki przeciwdepresyjne są potencjalnie skuteczne, z 2-6 tygodni w dawce terapeutycznej potrzebnych do uzyskania odpowiedzi klinicznej. Wybór leku powinien kierować się przewidywanym bezpieczeństwa i tolerancji, znajomość lekarza i historii poprzednich zabiegów. (Patrz: Leki.)
Podstawowym Patofizjologia zaburzeń depresyjnych nie został jasno zdefiniowany. Klinicznych i przedklinicznych badań wskazują na zaburzenia w ośrodkowym układzie nerwowym (CNS) serotoniny (5-HT) działalność jako ważny czynnik. Inne neuroprzekaźniki zaangażowane m.in. noradrenaliny (NA) i dopaminy (DA). [1]

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach