Psycholog Warszawa Zmiany endokrynologiczne w depresji
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Zmiany endokrynologiczne w depresji

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Zmiany endokrynologiczne w depresji on Pią Kwi 13, 2012 11:10 pm

Admin


Admin

Zmiany endokrynologiczne w depresji są widoczne w całej długości życia, ale niektóre są unikalne dla starzenia się. Kobiety z poprzedniego depresją mają większe ryzyko rozwoju depresji w okresie menopauzy, co sugeruje rolę estrogenów w regulacji nastroju, niski poziom testosteronu wiąże się z depresją u starszych mężczyzn.
Konkretnej przyczyny dużej depresji nie jest znana. Jak w przypadku większości zaburzeń psychicznych, zaburzeń depresyjnych wydaje się być wieloczynnikowa w jego pochodzenia.
Według Amerykańskiej Akademii Dziecka i Psychiatrii Młodzieżowej w AACAP) parametrów praktyki dla zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży, historii poprzedniego epizodu depresyjnego subsyndromal objawy depresji, dystymii, i zaburzenia lękowe zwiększają ryzyko przyszłej depresji. [4 ]
Objawy depresji w okresie dorastania silnie przewidział dorosłych epizody depresji w badaniu na próbie epidemiologicznych z 776 nastolatków przez bory i współpracowników. [5]
Genetyka
Podatność genetyczna odgrywa rolę w rozwoju zaburzeń depresyjnych. Osoby z wywiadem rodzinnym w kierunku zaburzeń afektywnych (7%), zaburzenia paniczne, a uzależnieniem od alkoholu (8%) nieść ze sobą wyższe ryzyko zaburzeń depresyjnych. Badania takie jak te zgłaszane przez Akiskal i Weller [6] i Weissman i wsp. [7] sugerują podłoże genetyczne w etiologii zaburzeń depresyjnych.
Nobile i wsp. stwierdzili, że człowiek płytek wychwyt 5-HT jest zróżnicowany wpływ na dzieci i bez depresji wspólnym wariantu genetycznego regionu promotora 5-HT [8]. Birmaher i wsp. stwierdzili, że przed początek afektywnej choroby, dzieci którzy byli na grupy wysokiego ryzyka miały ten sam wzór neuroendokrynnego odpowiedzi na 5-hydroksy-L-tryptofanu (L-5-HTP) wyzwanie jak robił dzieci z depresji. [9] Wyniki te mogą stanowić identyfikację marker-cechy na depresję u dzieci.
Niektórzy sugerują, że późną depresja (po 60 roku życia y) jest etiologicznie i klinicznie odrębny zespół [10] oraz że czynniki genetyczne mogą odgrywać mniejszą rolę w późnej niż depresji o wczesnym początku. Wywiad rodzinny w kierunku depresji jest mniej powszechne wśród osób starszych z depresją niż młodszych dorosłych. Jednak pewne markery genetyczne były, choć niekonsekwentnie, związane z późną postacią depresji, w tym polimorfizmu w apolipoproteiny E, BDNF i 5-HT genów transportera. Co ciekawe, te markery są również związane z zaburzeniami poznawczymi, objętości hipokampa i reakcji przeciwdepresyjnego, odpowiednio.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach