Psycholog Warszawa Ewentualne nieprawidłowości w systemach neuroprzekaźników
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Ewentualne nieprawidłowości w systemach neuroprzekaźników

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Ewentualne nieprawidłowości w systemach neuroprzekaźników pozostają w fazie badań.
Choroby neurodegeneracyjne (zwłaszcza choroba Alzheimera i choroba Parkinsona, udar mózgu, stwardnienie rozsiane, schorzenia z napadami, nowotwory, zwyrodnienie plamki żółtej, a chroniczne bóle były związane z wyższymi wskaźnikami depresji. [15]
Relacje rodzic-dziecko
Rodzic-dziecko modelu relacja konceptualizuje depresję w wyniku słabej interakcji rodzic-dziecko. Depresji u osób dorosłych zgłasza niskie ojcowską zaangażowanie i wysoką matki nadopiekuńczość w okresie wczesnego dzieciństwa. Troubled relacje z rodzicami, rodzeństwem i rówieśnikami są powszechne u dzieci i młodzieży z chorobą afektywną. Dziecko, które jest emocjonalnie chorzy często ma rodzica, który jest emocjonalnie źle.
Nie jest niczym niezwykłym dla dzieci zgłosić nadużycie i / lub zaniedbania przez rodziców, którzy są emocjonalnie chorzy. Nadużywanie Dzieciństwo i zaniedbania, jak również skumulowane obciążenie stresorów w ciągu życia, oboje wiąże się z depresją o późnym początku. Hammen i wsp. opisali istotną czasowego związku między matką a dzieckiem. [16] Okazało się, że dzieci z znacznej ekspozycji na stres, który również obserwowano objawów matki były znacznie bardziej przygnębiony niż dzieci, które narażone były na porównywalnym poziomie stresu tylko.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach