Psycholog Warszawa Dzieci i młodzież depresja
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Dzieci i młodzież depresja

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Dzieci i młodzież depresja on Pią Kwi 13, 2012 11:07 pm

Admin


Admin
Dzieci i młodzież depresja
W dzieci w okresie wzrostu, chłopcy i dziewczęta są dotknięte w równym stopniu. Hankin i wsp. stwierdzili, że najbardziej krytycznym czas różnic płci w depresji, aby wyłonić dzieci w wieku od 15-18 lat. [25] W tym okresie wzrost ogólnej stopy depresji i pojawienia się nowych przypadków szczyt depresji.
Częstość występowania depresji wynosił 0,9% u dzieci w wieku przedszkolnym, 1,9% u dzieci w wieku szkolnym, a 4,7% w grupie młodzieży w badaniu przeprowadzonym przez Kashani i Sherman. [26]
Ponad 22% kobiet licealistów i ponad 11% mężczyzn licealistów zgłaszane 1 aktualny lub żywotność epizod depresji jednobiegunowej w jednym badaniu. W tym samym badaniu, odsetek mężczyzn studentów z 2 lub więcej epizodów depresji jednobiegunowej było 4,9%;. Było to 1,6% w studentek [27]
Hiszpanie młodzież w Los Angeles (w wieku 12-17 r) odnotowano więcej objawów depresji, niezależnie od statusu społeczno-ekonomicznego, w porównaniu z białym, czarnym lub azjatyckich u młodzieży amerykańskiej, przy inwentaryzacji Dziecka Depresji (CDI), według badań epidemiologicznych przez Siegel et al. [28] W badaniu tym stwierdzono istotnego wpływu klasy społecznej na temat depresji. Jako dochody spadły, średni poziom depresji wzrasta.
1-roku częstość występowania depresji było 3,3% młodzieży w wieku 11-16 lat w południowo-wschodniej USA, według Garrison i wsp. [29].

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach