Psycholog Warszawa Osoby starsze depresja
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Osoby starsze depresja

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Osoby starsze depresja on Pią Kwi 13, 2012 11:07 pm

Admin


Admin
Osoby starsze depresja
Choć wskaźniki depresji u kobiet i mężczyzn są najwyższe w tych w wieku 25-44 lat lat, częstość występowania klinicznie istotnych objawów depresji wzrasta wraz z wiekiem, zwłaszcza, gdy wiąże się z medycznym choroby lub instytucjonalizacji. Jednak depresja mogą nie spełniać kryteria dużej depresji (patrz klinicznych objawów, zaburzeń depresyjnych) ze względu na dość nietypowych cech depresji u osób starszych.
Minor depresja i depresja
Częstość występowania lekkiej depresji lub depresji subsyndromal jest prawdopodobnie wyższa niż dużych zaburzeń depresyjnych; poziom upośledzenia funkcji, obciążeń medycznych i jakość życia są niższe niż w przypadku zaburzeń depresyjnych, ale wyższy niż u osób starszych bez żadnej depresji [30].
Zaburzeń depresyjnych jest zaburzeniem o znacznym potencjale zachorowalności i śmiertelności, przyczyniając się jak to robi do samobójstwa, choroby medyczne, zakłócenia w relacjach interpersonalnych, nadużywanie substancji, i stracony czas pracy.
Po zastosowaniu odpowiedniego leczenia, 70-80% osób z depresją może osiągnąć znaczną redukcję objawów, chociaż aż 50% pacjentów nie może odpowiedzieć na początkowym procesie leczenia. Czterdzieści procent osób z zaburzeniami depresyjnymi nieleczonej po 1 roku będzie nadal spełniał kryteria rozpoznania, a dodatkowe 20% będzie miał częściową remisję. Wstępna obróbka rozdrażnienie i objawy psychoticlike może być związane z biedniejszych wyników. Częściowe umorzenie i / lub historia przewlekłych dużych zaburzeń depresyjnych są czynnikami ryzyka nawracających epizodów i oporności na leczenie.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach