Psycholog Warszawa Depresja - temat tabu 2
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Depresja - temat tabu 2

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Depresja - temat tabu 2 on Sro Cze 30, 2010 1:04 am

Admin


Admin
Choroba duszy i ciała
Depresja objawia się z reguły długotrwałym poczuciem smutku, brakiem inicjatywy i zaburzeniami snu. Może wiązać się również z dolegliwościami somatycznymi. Chorobę wywołują trudne zdarzenia losowe oraz doświadczenia takie jak wojna czy katastrofy. Leczona jest głównie środkami farmakologicznymi. W trudnych przypadkach pacjent poddawany jest terapii w szpitalu. Jak wynika z badań Uniwersytetu w Jenie, depresja jest chorobą nawracającą.
W Niemczech depresja od dawna jest chorobą społeczną, ale niewiele mówi się na jej temat. „Większość pacjentów woli, żeby lekarz zdiagnozował migrenę a nie depresję” - twierdzi prof. Ulrich Hergerl z Kliniki Uniwersyteckiej w Lipsku. „Nie można lekceważyć depresji, bowiem jest to choroba zagrażająca życiu”- dodaje.
Depresję można pokonać
Prof. Izabella Heuser z kliniki Charite w Berlinie jest tego samego zdania. „To choroba, która musi być leczona. I to jak najwcześniej”- zauważa.
Coraz częściej do berlińskiej kliniki trafiają osoby, które od lat ukrywają depresję. W pewnym momencie nie wytrzymują życia z chorobą. „Są wśród nich menadżerowie, którzy nie chcą pozwolić sobie na słabości. Zgłaszają się dopiero wtedy, gdy zaczynają nachodzić ich myśli samobójcze” – opowiada Isabella Heuser. Zasada „dam radę” nie zdaje w tym przypadku egzaminu. Samotnie z depresją walczyło przez lata małżeństwo Enke. Bez skutku. „Samemu się z tego nie wyjdzie, trzeba dać sobie pomóc” – wyjaśnia profesor Hauser.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach