Psycholog Warszawa Poziom ryzyka samobójstwa
Forum dyskusyjne depresja, forum o depresji

Forum dyskusyjne depresja, zaburzenia psychiczne oraz psychoterapia i zagadnienia psychologiczne


You are not connected. Please login or register

Poziom ryzyka samobójstwa

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Poziom ryzyka samobójstwa on Pią Kwi 13, 2012 11:31 pm

Admin


Admin
Poziom ryzyka samobójstwa
Low - Kilka myśli samobójcze. Nie planuje samobójstwo. Mówi on lub ona nie będzie popełnić samobójstwo.
Umiarkowane - Myśli samobójcze. Ogólnikowy plan, który nie jest bardzo śmiertelna. Mówi on lub ona nie będzie popełnić samobójstwo.
High - Myśli samobójcze. Szczegółowy plan, który jest wysoce śmiertelna. Mówi on lub ona nie będzie popełnić samobójstwo.
Ciężkie - Myśli samobójcze. Szczegółowy plan, który jest wysoce śmiertelna. Mówi on lub ona popełnić samobójstwo.
Poniższe pytania mogą pomóc ocenić bezpośrednie ryzyko samobójstwa:
• Czy masz plan samobójstwa? (PLAN)
• Czy masz to, czego potrzebujesz, aby przeprowadzić swój plan (pigułki, broń, itp.)? (Środki)
• Czy wiesz, kiedy chcesz zrobić? (SET TIME)
• Czy zamierza popełnić samobójstwo? (Intencji)
Jeżeli próba samobójcza wydaje się nieuchronna, skontaktuj się z lokalnym centrum kryzysowego, wybierz 911, lub wziąć osobę na pogotowie. Usuń broń, narkotyki, noże i inne potencjalnie śmiercionośne przedmioty z otoczenia, ale nie w żadnym wypadku, zostaw samobójczą osobę samotnie.
Profilaktyka tip # 3 samobójstwo: pomoc i wsparcie Oferta
Jeśli przyjaciel lub członek rodziny jest samobójcza, najlepszym sposobem, aby pomóc jest oferując empatii, słuchania ucho. Niech Twoi jeden wie, że on lub ona nie jest sam i że ci zależy. Nie bierz odpowiedzialność, jednak do tworzenia ukochanej dobrze. Możesz oferować wsparcie, ale nie można lepiej dla samobójczą osoby. On lub ona musi podjąć osobiste zobowiązanie do odzyskania.
Potrzeba dużo odwagi, by pomóc komuś, kto jest samobójcza. Widząc ukochaną jednego dotyczącego myśli o zakończenie swojego własnego życia może budzić wiele trudnych emocji. Jak pomagasz samobójczego człowieka, nie zapomnij, aby dbać o siebie. Znajdź kogoś, którym ufasz-przyjaciel, członek rodziny, duchowny lub radca rozmawiać o swoich uczuciach i uzyskać wsparcie własnych.
Pomagając samobójczą osobę:
• Profesjonalna pomoc. Czy wszystko co w twojej mocy, aby uzyskać samobójczą osobę pomoże on lub ona potrzebuje. Zadzwoń linię kryzysową o poradę i skierowań. Zachęcaj osobę, aby zobaczyć psychicznego pracowników służby zdrowia, pomocy zlokalizowania zakładu przetwarzania, lub wziąć je do wizyty u lekarza.
• Kontynuacja leczenia. Jeśli lekarz przepisze leki, upewnij się, że przyjaciel lub umiłował jeden bierze zgodnie z zaleceniami. Zdawać sobie sprawę z możliwych skutków ubocznych i należy powiadomić lekarza, jeśli osoba wydaje się być coraz gorzej. To często wymaga czasu i wytrwałości, aby znaleźć lekarstwo lub terapii, która jest dla danej osoby.
• Bądź proaktywna. Ci, rozważa samobójstwo, często nie wierzą, że mogą być pomocne, więc może trzeba być bardziej aktywne na zaoferowanie pomocy. Mówiąc: "Zadzwoń do mnie jeśli będziesz czegoś potrzebowała" jest zbyt ogólnikowe. Nie czekaj na osoby do ciebie zadzwonić lub nawet wrócić połączeń. Wpadnij, zadzwoń ponownie zaprosić osobę na zewnątrz.
• Zachęcanie do pozytywnych zmian stylu życia, takich jak zdrowa dieta, dużo snu i wychodzi na słońcu lub w naturze na co najmniej 30 minut dziennie. Ćwiczenie jest również niezwykle ważne, gdyż uwalnia endorfiny, łagodzi stres, a także promuje samopoczucie.
• Sporządź plan bezpieczeństwa. Pomoc osoba opracowania zestawu etapów on obiecuje przestrzegać podczas samobójczego kryzysu. Należy zidentyfikować wszystkie alarmy, które mogą prowadzić do samobójstwa kryzysu, takie jak w rocznicę utraty, alkoholu, lub stres ze związków. Również zawierać numery kontaktowe do osoby lekarza lub terapeuty, a także przyjaciół i członków rodziny, którzy pomogą w nagłych przypadkach.
• Usuń potencjalnych sposobów samobójstwa, np. pigułek, noże, maszynki do golenia, lub broni palnej. Jeśli dana osoba może wziąć przedawkowanie, należy leki zamknięty lub rozdawać tylko jako człowiek ich potrzebuje.
• Kontynuuj swoje poparcie na dłuższą metę. Nawet po natychmiastowym samobójczy kryzys minął, pozostać w kontakcie z osobą, okresowe sprawdzanie lub upuszczenie przez. Twoje wsparcie jest niezbędne do zapewnienia swojego przyjaciela lub bliskiej osoby pozostaje na ścieżce odzyskiwania.

Zobacz profil autora http://forum-depresja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach